مبل ال قسطی

چیدمان مبل ال با مبلمان اقساطی در کرج

 برای خرید مبل قسطی در کرج با شماره 09918383453 تماس بگیرید.

مبلمان ال

امروزه مبلمان ال از محبوبیت چشم گیری برخوردارشده. مبل ال به غیر از ضاهر مدرن و شیکی که دارد، فضای کمتری را نسبت به سایر مبلمان ها اشغال میکند. این نوع مبلمان در دسته ی مبلمان مدرن جای میگیرند.

مبل ال سبب میشود تا سالن پذیرایی چهره ی مدرن و منحصر به فردی داشته باشد. مبل ال باعث میشود فضای زیادی بدست بیاورید البته این امر مستلزم چیدمان صحیح این نوع مبلمان است. برای این چیدمان یکسری نکات مهمی وجود دارد که باید آنهارا در نظر بگیرید. مبلمان ال معمولا برای خانه های با متراژ پایین بیشتر مورد استفاده قرار میگیرید.

مبل ال انگلیسی

اسم این مبلمان برگرفته است حروف L  انگلیسی است، زیرا حالت ضاهری مبلمان به شکل ال انگلیسی میباشد. حدود دو سوم قسمت مبلمان به صورت افقی در کنار هم قرار میگیرد و بقیه قسمت های مبل در زاویه 90 درجه از آن قرار میگیرد، به این معنا یک ضلع بزرگ از مبلمان در زاویه 90 درجه با ضلع کوچکتر قرار میگرد؛ البته لزومی ندارد که کاملا زاویه تیز و 90 درجه داشته باشد، کمی قوس دار بودن مبلمان ال طراحی نوین و جدیدی است که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده، این نوع مبلمان را مبل ال گرد مینامند.

ال

مبلمان ال یکی از بهترین انتخاب ها برای سالن های مستطیل شکل است، با توجه به آنکه تعداد تکه های سرویس مبل ال میتواند تغییر کند، برای سالن هایی که کمی کوچک هستند از یک تکه مبل دو نفره و یک تکه مبل تک نفره در مجاورت هم قرار دهید؛ همچنین برای سالن های مستطیل شکل بزرگ از دو تکه مبل دو نفره استفاده کنید. این مسئله را در نظر داشته باشید هیچ ایرادی ندارد اگر هر دو ضلع یک اندازه و مساوی باشد.

تنوع در چیدمان مبل ال بسیار زیاد است. و انواع مدل ها میتوان چیدمان کرد. برای مثال اگر سالن شما طول زیادی دارد. و قصد دارید از مبلمان 7 نفره استفاده کنید. دو کاناپه سه نفره کنار هم و به موازات قسمت طولی سالن بگذارید. برای قسمت عرضی سالن هم تکه تک نفره مبل را قرارداده. به مجاورت باقی مبلمان بچسبانید.

با آنکه استفاده میز وسط با مبل ال مانعتی ندارد اما توصیه میشود برای چیدمانی که هم اکنون توضیح داده شد میز وسط برای این نوع چیدمان بهتر است استفاده نشود.

ال کاژو

چیدمان مبل در گوشه و کنج دیوار بیشتر مناسب سالن هایی با متراژ پایین است؛ قرار دادن مبل در کنج دیوار باعث میشود فضای وسط سالن دلبلز تر دیده شود. برای این نوع چیدمان دو قسمت مبل را در دوضلع دیوار قرار دهید به طوری که گوشه های مبل به هم برسند.

طراحی مبل ال کاژو، بر خلاف اکثر مبلمان های ال، بیشتر حالتی کلاسیک دارد؛ حتی میتوان گفت اصلا جز مبلمان های مدرن به حساب نمی آید. تنوع در چیدمان مبل ال کاژو بسیار بالاست و عموما در قسمت کنج قرار میگیرد. در ساخت آن از تشک های دوبل استفاده میکنند که باعث راحتی هرچه تمامتر آن میشود.

در آخر

با توجه به گفته های پیشین در این مقاله، مبلمان ال به حالت گرد و قوش دار هم طراحی و تولید میشود و لزومی ندارد حتما زاویه ای تیز و 90 درجه داشته باشد. ال گرد مزایا و معایب خاص خودش را دارد، با انتخاب این مدل میتوانید صمیمیت و نزدیکی خاصی را با اعضای خانواده و مهمان ها تجربه کنید؛ اما در نظر داشته باشید که در قسمت پشت مبلمان ممکن است فضای پرتی ایجاد شود، به همین علت برای دیوار های قوس دار و گرد مناسب تر است.

مبل ال قسطی

نظرات

نظر دادن